WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri

Arama motoru optimizasyonu süreci her web sitesi için son derece önemlidir, çünkü siteniz düzgün bir şekilde optimize edilmişse, Google gibi arama motorları üzerinden yüksek miktarda trafik elde edebilirsiniz. Sitenizi WordPress ile kurduysanız, zaten SEO konusunda ilk adımı doğru atmıisınız ve ilk SEO çalışmanızı yapmışsınız demektir. Arama motorlarından organik trafik elde etmek için kullanabileceğiniz WordPress SEO eklentileri bulunmaktadır.

Optimizasyon işlemine başlamadan önce, SEO’nun temellerini anlamalısınız, için SEO Nedir başlıklı yazımızı okumanızı öneririz. Ve en önemli nokta ise WordPress, en iyi SEO dostu web site içerik yönetim sisteminden biridir.

WordPress en iyi SEO eklentileri listesi sizlerle…

 

1- WordPress SEO by Yoast

WordPress SEO by Yoast, yoast seo

Yoast SEO eklentisi, WordPress için en çok kullanılan SEO eklentisidir. Bu eklenti, WordPress siteniz için XML site haritası da dahil olmak üzere web sitenizi optimize etmek için hemen hemen tüm özellikleri sunan ücretsiz bir eklentidir.

Yeni yazı ekleme ekranında altta yer alan yeşil ışık özelliği, herhangi bir yayının yayınlanmadan önce ne kadar iyi optimize edildiğini görmeye yardımcı olabilir. Yoast eklentisiyle sosyal optimizasyonu belirli bir oranda yönetebilirsiniz.

 

2- All In One SEO Pack

wordpress seo eklentileri, all in seo pack

All in One SEO Pack eklentisi, WordPress için en popüler SEO eklentilerinden biridir. WordPress platformunu kullanarak bir SEO dostu site oluşturmak için gerek duyabileceğiniz tüm özellikleri ve seçenekleri sunar. Google ve diğerleri gibi arama motorları için blog yayınlarınızın başlıklar otomatik olarak optimize edilir. İçerisindeki ek özelliklerde XML Site Map, Sosyal Meta, Robot.txt, Dosya Düzenleyici, Kötü Bot Engelleyici, Performans özellikleri gibi bir çok özelliği de içerisinde barındıran bu seo eklentisi wordpress’te en çok tercih edilen SEO eklentisidir.

 

3- PREMIUM SEO PACK

Premium SEO pack, wordpress seo eklentisi

 

Adından da anlaşılacağı gibi, arama motorları için sitenizi optimize etmek ve daha fazla para kazanmak için yardımcı olacak bir premium SEO eklentisidir. Premium SEO Pack, sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmanıza ve kullanıcılarınıza harika bir deneyim sunmanıza yardımcı olan araçlara sahiptir.

Eklenti, sitenizi optimize etmek için ihtiyaç duyabileceğiniz bazı şeylerin bulunduğu yüksek kaliteli ve kapsamlı bir SEO eklentisidir. Bu eklenti, sitenizde SEO açısından gerçekten önemli olan iç bağlantı yapısını iyileştirmenize yardımcı olur; ve bu da, sitenizdeki görüntülerinizi optimize etmenize yardımcı olur, çünkü resimler size arama motorlarından düzgün şekilde optimize edilmiş trafik getirmektedir.

Sitenizin zengin snippet işlevselliğini ele alır, böylece yayınlarınız arama sonuçlarında ön plana çıkar. Sitenizin 301 yönlendirmelerini kontrol eder, böylece herhangi bir sayfayı başka bir sayfaya kolayca yönlendirebilirsiniz.

Bu SEO eklentisi sitenize gerekli site haritasını sunacaktır; Aynı zamanda sitenizdeki videolar için XML site haritası sunar. Sitenizi, Twitter ve Facebook planlayıcısı gibi araçlarla sosyal medyada yayınlarınız otomatik olarak paylaşılır.

Bu eklenti, blogunuz için site içi optimizasyon özelliğini de kullanır ve gerekirse yayınlarınızı optimize edebilirsiniz. Başlık ve meta özellikleri, Google Analytics, 404 hata sayfası, geri bağlantı oluşturucu, bu eklentinin diğer önemli hizmetlerinden bazılarıdır.

Bu eklenti, SERP kelimeleri gibi bazı ek özelliklere de sahiptir. Bu araçla, sitenizdeki kullanıcı dostu bir gösterge tablosunda anahtar kelimeleriniz için arama motoru sıralamasını takip edebilirsiniz.

 

4- SEOPressor

wordpress seo eklentileri,

Konuyla alakalı uzun kuyruk anahtar kelimeleri bulmanıza olanak tanıyan dahili bir anahtar kelime araştırma aracı ile birlikte gelir. Bir makaleyi yazdığınızda, makalenin geneline göre SEO uyumluluğunu denetler ve bu analizine dayanarak bir puan verir.

SEOPressor, iç bağlantıları yönetmenizi sağlar, çünkü belirli bir anahtar kelimeye bağlı olarak bağlantı atamak için bir seçenek sunar. WordPress için blog yayınlarınızı, resimlerinizi optimize eden, sosyal medya için sitenizi optimize eden kapsamlı bir SEO eklentisidir; Snippet’leri kullanarak anahtar kelimelerinizi mükemmel bir şekilde kullanmanıza ve yerleştirmenize yardımcı olur.

 

WordPress popüler SEO eklentileri bu kadar. Umarım size bu konuda yardımcı olabilmişimdir. Yukarıda bahsettiğim WordPress SEO eklentileri şu anda WordPress kullanıcılarının en çok tercih ettiği SEO eklentileridir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


0
Baglanıyor
Lütfen bekleyin...
Çevrimdışı

Üzgünüz, şimdilik çevrimiçi değiliz. Lütfen mesajınızı bırakın.

* Ad
* E-Posta
* Sorunuz
Çevrimiçiyiz

Daha fazla desteğe mı ihtiyacınız var? Çevrimiçi destek ekiplerimiz size anında yardımcı olsunlar...

* E-Posta
* Ad
* Sorunuz
Çevrimiçi durumdayız!
Geri Bildirim

Size daha iyi yardımcı olmamız için bize yardımcı olun! Bize geri bildirim göndermekten çekinmeyin.

Desteğimize nasıl puan veriyorsunuz?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes