Web Site Kurarken Neden WordPress Tercih Edilmelidir?

Web Site Kurarken Neden WordPress Tercih Edilmelidir?

 

WordPress Neden Tercih Edilmelidir?

WordPress, şu an dünyanın ve Türkiye’nin en çok kullanılan ücretsiz CMS sistemidir. Ücretsiz olarak geliştirilen ve arka planda binlerce kişi tarafından sürekli olarak güncelliğini koruyan WordPress, gelişmiş tema ve eklenti sistemi ile her türlü internet sitesi oluşturmanıza imkan sağlamaktadır. Hazırladığınız bir haber sitesi olabilir veya bir film sitesi veya da kurumsal bir site olabilir. Ne tür bir site olursa olsun WordPress alt yapısını kullanarak internet sitenizi çok kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Şimdi gelelim madde madde WordPress kullanmamızın sebeplerine.

 

Öncelikle WordPress Nedir?

Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen ve ücretsiz olarak sunulan bir CMS yazılımıdır. WordPress‘i sadece birkaç dakika içerisinde indirebilir kendi sunucunuza kurarak birkaç dakika içerisinde hazır. Ücretsiz tema ve eklentiler ile internet sitenizi hazır hale getirebilirsiniz. WordPress yazılımını bu denli güçlü yapan özelliklerinden biri de açık kaynak kodlu olması ve herkes tarafından geliştirilebilir olmasıdır. Dünyanın her yanından geliştiriciler ve kullanıcılar WordPress sistemini sürekli olarak eklenti desteği ile geliştiriyor bu sayede WordPress, bu eklentilerle ile farklı özellikler kazanabiliyor.

 

Bir Web Sitesi Hazırlarken Neden WordPress’i Tercih Etmeliyiz?

ÜCRETSİZ WORDPRESS

Öncelikle ücretsiz olması. İnternet sitesi hazırlamak isteyen kişi veya firmaların öncelikli olarak düşüncesi şüphesiz maliyet açısıdır. Bu maliyetleri en aza indirmek için ücretsiz olarak sunulan WordPress yazılımı tercih etmektedirler. Ücretsiz olarak indireceğiniz WordPress yazılımını kurduktan sonra basitçe kurulumunu yapabilir isterseniz de kendinize özel bir tema hazırlatabilir ve premium lisanlı tema satın alarak şık bir arayüzü olan site kurabilir, eklentiler ile özellik katabilir ve kolayca kullanabilirsiniz.

KOLAYLIK

Kolay kurulum, Kullanıcı Dostu Arayüz ve Kolay Yönetim Paneli sayesinde WordPress işinizi çok kolaylaştıracak. Sitenize gelen ziyaretçiler WordPress’in kolay kullanımlı olan arayüzü sayesinde sitenizde aradıklarını rahatça bulabilecek.

SEO

SEO alt yapısına en uygun platform. Öncelikle SEO Nedir? Makalemizi Buradan okuyabilirsiniz. WordPress’in SEO eklentileri sayesinde sitenizin Google arama motorunda üst sıralarda yer alması kolaylaşır. Google’ın çok sevdiği SEO dostu WordPress alt yapısı internette müşteri bulmanızda kolaylık sağlayacak.

WORDPRESS AMP EKLENTİSİ

AMP Kolaylığı. AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) Google’ın oluşturduğu bu kodlama sistemini WordPress alt yapısına tek bir eklenti ile sitenize entegre etmek çok kolay. Fakat AMP eklentisini kurduktan sonra işiniz zorlaşabilir. Ama ne kadar zor olursa olsun özel kodlama alt yapıları ile yazılan temaların AMP entegrasyonu kadar zor değildir. Özel kodlama tasarımlar ve alt yapıların AMP entegrasyonu hep kod yazmakla geçer. WordPress’te ise bunu sadece bir eklenti ile kod yazmadan yapabiliyoruz. Ama eklentiyi kurduktan sonra ayarlamalarını bilen yetkililere vermeniz gerekebilir.

Mobil Uyumluluk (Responsive)

WordPress alt yapısına sahip olan web sitelerin en güzel yanı Mobil uyumlu olmasıdır. WordPress temalar ve WordPress alt yapısı Responsive denilen Mobil uyumluluk konusunda bir numaradır. Yani kısaca açıklayacak olursak, WordPress alt yapısına sahip olan web siteniz cihaza göre görünüm kazanmaktadır.

Örneğin mobil bir akıllı telefonun ekran boyutu minimum 480px dir. Responsive özelliğe sahip olan bir web sitesine girdiğinizde web site kendini o telefonun ekran boyutuna göre şekillendirir. Böylelikle sitenize gelen ziyaretçiler sitenizde gezinirken sayfayı sağ sola kaydırmak ve zoom yapmak yerine yukarı ve aşağı kaydırarak rahatlıkla mobil cihazlarda gezinebilecekler.

Eğer girdikleri site responsive bir özelliğe sahip web site değilse, okumak istedikleri alanı ancak zoom yaparak, kısıtlı bir alanı görüntüleyebilirler ve buda kullanıcıya kulanım zorluğu çektirir.

Mobilden web site ziyaretleri dünyada %25 seviyelerine yükseldi ve kısa sürede daha da artacak. Bu sebeple responsive özellikli web sitelerinde ciddi bir artış görülüyor.

 

Örnek Görsel

Özelleştirilebilir Ücretli ve Ücretsiz Tema Desteği

WordPress’in bir çok ücretli ve ücretsiz tema desteği olması ve seçeneklerinizin artması çok güzel bir şey. Sadece birkaç tema arasında seçim yapmak yerine yüzlerce tema görüp bunlarında arasında seçim yaparak en iyi olanını seçmek her zaman daha iyi olacaktır. Her ne kadar çok seçenek arasında seçim yapmak zor olsa da güzel bir özellik diyebiliriz. Ücretli veya ücretsiz bir tema alıp web sitenize uyguladığınızda kendi isteklerinize göre özelleştirebilme özelliğinizin olduğunu bilmek çok güzel. Fakat özelleştirme hakkında biraz bilgiye sahip olmalısınız yoksa tema görünümü bozulabilir ve silip en baştan kurmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden dikkatli olmak ve sürekli yedek almanız gerekebilir.

 

Gelin biz sizin yerinize Web sitenizi sizin istekleriniz doğrultusunda hazırlayalım.

-Hazır web site paketlerimiz.

-Wordpress Hizmetlerimiz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


0
Baglanıyor
Lütfen bekleyin...
Çevrimdışı

Üzgünüz, şimdilik çevrimiçi değiliz. Lütfen mesajınızı bırakın.

* Ad
* E-Posta
* Sorunuz
Çevrimiçiyiz

Daha fazla desteğe mı ihtiyacınız var? Çevrimiçi destek ekiplerimiz size anında yardımcı olsunlar...

* E-Posta
* Ad
* Sorunuz
Çevrimiçi durumdayız!
Geri Bildirim

Size daha iyi yardımcı olmamız için bize yardımcı olun! Bize geri bildirim göndermekten çekinmeyin.

Desteğimize nasıl puan veriyorsunuz?
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes